Atacantul român Ianis Hagi a marcat duminică primul său gol după mai bine de un an pentru Glasgow Rangers, în partida cu Hibernian, din etapa a 36-a a campionatului Scoţiei.

Ianis Hagi a fost titular la Glasgow Rangers, în meciul disputat în deplasare, în compania echipei Hibernian Edinburgh. Rangers a controlat meciul şi a deschis scorul în minutul 32, prin Tavernier. Hagi a înscris pentru 2-0, în minutul 55, iar Cantwell a făcut 3-0 în minutul 86.

Hibernian a redus din diferenţă prin Hanlon, în minutul 90+3.

Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 74. Este primul gol marcat de Ianis Hagi pentru Rangers după accidentarea suferită în ianuarie 2022.

În clasament Rangers ocupă locul al doilea, cu 88 de puncte.