FR Handbal a anunţat, marţi, că sezonul 2026-2027 va debuta în 20-21 august, cu Supercupa României. În aceeaşi zi a avut loc şi tragerea la sorţi a etapelor din turul Ligii Naţionale, la start urmând să se afle 14 echipe.
În prima etapă, programul meciurilor este: SCM Râmnicu Vâlcea – Minaur Baia Mare, HC Zalău – Corona Braşov, Gloria Bistriţa – CSM Iaşi, SCMU Craiova – CSM Slatina, Rapid Bucureşti – CSM Bucureşti, Ştiinţa Bucureşti – Dunărea Brăila şi CSM Târgu Jiu – CSM Târgu Mureş.
În etapa a II-a este programat deja derby-ul dintre vicecampioana CSM Bucureşti şi campioana Gloria Bistriţa, ambele acceptate în grupele Ligii Campionilor.
În cupele europene, mai precis în European League, vor mai evolua SCM Rm. Vâlcea, în calitate de finalistă a Cupei, CSM Braşov (locul 3 în Liga Naţională) şi Dunărea Brăila (locul 5).
FR Handbal urmează să anunţe data exactă a debutului de sezon în Liga Naţională, precum şi oraşul care va găzdui Supercupa.



























