Campioana en-titre la handbal feminin, Rapid Bucureşti, a învins, joi, formaţia SCM Râmnicu Vâlcea, în meciul inaugural al Cupei Craiovei.
Rapid Bucureşti s-a impus cu scorul de 34-28 (16-13).
Tot joi este programată şi partida dintre gazda turneului, SCM Craiova, şi formaţia ungară Alba Fehervar, iar în deschidere va avea loc prezentarea lotului craiovean.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
Vineri se vor juca meciurile Alba Fehervar KC – SCM Rm. Vâlcea, SCM Craiova – Rapid Bucureşti, iar sâmbătă cele dintre Rapid Bucureşti – Alba Fehervar KC şi SCM Craiova – SCM Rm. Vâlcea.
Până la începerea stagiunii 2022-2023, SCM Craiova mai are programate două turnee: la Zalău (11-13 august) şi la Brăila (18-20 august).
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=20804331&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.