Gimnastică ritmică: Finală mondială la minge pentru România, după 30 de ani

Gimnastică ritmică: Finală mondială la minge pentru România, după 30 de ani
FOTO: Facebook / Irina Deleanu

Gimnasta Andreea Verdeş s-a calificat, miercuri seară, în finală la minge, la Campionatul Mondial de gimnastică ritmică de la Sofia, Bulgaria.

Preşedintele FR Gimnastică Ritmică, Irina Deleanu, s-a arătat foarte încântată de performanţa sportivei tricolore.

”Rezultat istoric: finală mondială la minge, după o absenţă de 30 de ani! Felicitări şi mult succes în finală”, a fost mesajul Irinei Deleanu.

Andreea Verdeş a fost notată cu 30.700 şi va evolua în finala probei.

Campionatul Mondial se desfăşoară în aceste zile la Sofia (Bulgaria).

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră