Echipa Gaz Metan Mediaş a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), formaţia FC Braşov, în primul meci al etapei a XXI-a a seriei secunde din Liga a II-a.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Gavra, în minutele 63 şi 78, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Matei, în minutul 81, din penalti.

Gaz Metan Mediaş a jucat în inferioritate numerică din minutul 76, după eliminarea lui Munteanu.

Partidele Universitatea Cluj - CSM Râmnicu Vâlcea, Unirea Tărlungeni - FCM Baia Mare, Chindia Târgovişte - Metalul Reşiţa şi CS Mioveni - Olimpia Satu Mare se vor disputa miercuri.

În Seria I a Ligii a II-a, miercuri vor avea loc meciurile Dacia Unirea Brăila - Rapid Bucureşti, Oţelul Galaţi - ACS Berceni, SC Bacău - CS Baloteşti, Rapid CFR Suceava - Farul Constanţa, Bucovina Pojorâta - Ceahlăul Piatra Neamţ şi Gloria Buzău - FC Academica Clinceni.