Atacantul Florin Andone a marcat un gol şi a dat o pasă de gol pentru Deportivo La Coruna în meciul cu Real Madrid, pierdut, miercuri, pe teren propriu, scor 2-6, în etapa a XXXIV-a a camponatului spaniol.

Andone, care a fost integralist, a marcat în minutul 35. Pentru Deportivo a mai punctat Joselu, în minutul 84, din pasa lui Florin Andone.

Golurile Realului au fost marcate de Morata (1), James Rodriguez (14, 66), Lucas (44), Isco (77) şi Casemiro (87).

Tot miercuri, Leganes a trecut de Las Palmas, scor 3-0, iar Real Sociedad a învins Valencia, scor 3-2.

Meciurile Deportivo Alaves - Eibar, FC Sevilla - Celta Vigo şi Athletic Bilbao - Betis Sevilla vor avea loc joi.