Formaţia FCSB a învins, duminică, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0, echipa CSM Poli Iaşi, şi a urcat pe primul loc în clasamentul play-off-ului Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Constantin Budescu, în minutul 71, din lovitură liberă din afara careului.

Din minutul 69, CSM Poli Iaşi a evoluat cu un jucător mai puţin după eliminarea lui Cioinac.

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Planici, Momcilovici, J. Morais -  Nedelcu (Teixeira '46), Ov. Popescu - Man (Coman '71), Budescu, Fl. Tănase - Alibec (Gnohere '77). Antrenor: Nicolae Dică

CSM Poli Iaşi: Rusu - Bădic (Bosoi '29), Mihalache, Frăsinescu, Sin - Cioinac, Chelaru - Platini, Jo Santos (Kizito '80), Pedro Mendes (Qaka '46) - A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Nedelcu '45, Teixeira '55, Popescu '66, Coman '74, Gnohere '90+5 / Mendes '4, Chelaru '17, Jo Santos '19, Cioinac '60, '69, Bosoi '69, Cristea '88

Cartonaş roşu: Cioinac '69

Meciul a fost arbitrat de Adrian Comănescu, ajutat de Marius Nicoară şi Mihai Marica.

Rezervă a fost Cătălin Buşi, iar observatori Liviu Ciubotariu şi Constantin Ţolea.