Echipa FC Viitorul este la egalitate cu APOEL, miercuri seară, scor 0-0, la pauza meciului care se dispută la Nicosia, contând pentru manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

În minutul 3, Florinel Coman a ratat o ocazie importantă, trimiţând mingea în bară.

Cele două echipe evoluează în următoarea formulă:

APOEL Nicosia: Waterman - Milanov, Rueda, Carlao, Lago - Bertoglio, Vinicius, Morais, Aleneftis - Vander, de Camargo. Antrenor: Giorgos Donis

FC Viitorul: Rîmniceanu - Boli, Ţîru, M. Constantin, Ganea - Benzar, Nedelcu, Lopez - Chiţu, Coman, Cicâldău. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Partida este arbitrată de o brigadă din Rusia, formată din Aleksei Eskov (central), Dmitri Mosiakin, Igor Demeşko (asistenţi) şi Kirill Levnikov (rezervă).

În tur, scorul a fost 1-0 pentru FC Viitorul.

Câştigătoarea dublei manşe va accede în play-off-ul Ligii Campionilor, iar învinsa va juca în play-off-ul Ligii Europa. Tragerea la sorţi a play-off-ului LC va avea loc vineri, la ora 13.00, la Nyon, iar o oră mai târziu va avea loc şi cea pentru Liga Europa.