Formaţia FC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei FC Voluntari, în etapa a XVIII-a a Ligii I.

În minutul 10, FC Voluntari a marcat prin Balaur, dar golul a fost anulat pentru fault.

Din minutul 75, FC Viitorul a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui George Ţucudean.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Balaur, Popescu, Acsinte - Răuţă (Popadiuc '86), C. Lazăr - Ivanovici (Căpăţână '69), L. Marinescu (Cernat '76), Olteanu - Bălan. Antrenor: Claudiu Niculescu

FC Viitorul: Râmniceanu - D. Lopez, Ţîru, Hodorogea, De Nooijer (Vînă '63) -  Cicâldău, Mladen (Horj '83), Cr. Ganea - Eric, Chiţu (Băluţă '83), Ţucudean. Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Marinescu '56, Bălan '77, Lazăr '88 / Hodorogea '20, Ţîru '30, De Nooijer '58, Ţucudean '67, '75, Lopez '89

Cartonaş roşu: Ţucudean '75

Meciul a fost arbitrat de George Găman, ajutat de Mircea Grigoriu şi Adrian Vornicu. Rezervă a fost Dragoş Istrate.

Observatorii partidei au fost Augustus Constantin şi Iuliuss Nemţeanu.