Formaţia FC Viitorul a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa CS Universitatea Craiova, în etapa a IX-a a play-off-ului, şi a revenit pe primul loc în Liga I.

Unicul gol al meciului a fost reuşit de Florinel Coman, în minutul 51, cu un şut din interiorul careului.

În minutul 85, CS Universitatea Craiova a avut un gol anulat la Javzici, deoarece acesta a marcat din ofsaid.

CSU Craiova: Vlad - Dimitrov, Screciu, Dumitraş, Bucurică (Brînzan '21) - Petre, Zlatinski, Gustavo (Măzărache '79) - Jazvici, Popescu (Ivan '46), Bancu. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

FC Viitorul: Râmniceanu - Benzar, Ţîru, Boli, Cr. Ganea (Mladen '73) - Vînă (Morar '61), Roşu, Casap - Chiţu, Ţucudean, Coman (Ciobanu '67). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Petre '69 / Ţîru '26, Vînă '28, Coman '35

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Octavian Şovre, Sebastian Gheorghe - Iulian Dima Observatori: Nicolae Grigorescu, Viorel Ilinca

FC Viitorul are 41 de puncte în clasament, cu două mai multe ca Dinamo, şi trei mai multe ca FCSB, care joacă, luni, în deplasare, cu Astra.

În ultima etapă vor avea loc meciurile Dinamo-Astra, FCSB - CSU Craiova şi FC Viitorul - CFR Cluj, sâmbătă, 13 mai, de la aceeaşi oră, 20.00