Echipa FC Braşov a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, cu formaţia Csikszereda, scor 1-1, în primul meci al etapei a zecea din Liga 2 Casa Pariurilor.

Primul gol al meciului a fost înscris de braşoveanul Spătaru, în minutul 58, cu un şut de la marginea careului. Oaspeţii au egalat în minutul 81, prin Jelena, care a marcat cu o lovitură de cap.

În cadrul etapei a zecea din Liga 2, sâmbătă se dispută alte şase meciuri. De la ora 11.00 se vor juca ACS Viitorul Tg Jiu – Unirea Dej, CSC Şelimbăr – Unirea Slobozia, CSC Dumbrăviţa – CSM Slatina, Poli Iaşi – Metaloglobus şi Unirea Constanţa – Minaur Baia Mare. De la ora 12.00 se va disputa partida Dinamo Bucureşti – Ripensia Timişoara.