Formaţia FC Botoşani a fost învinsă, joi, cu scorul de 2-1, de echipa Legia Varşovia, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului din Antalya.

Golul botoşănenilor a fost înscris de atacantul Marko Dugandzic, din lovitură de pedeapsă în minutul 68. Pentru polonezi a marcat Jose Kante, în minutele 55 şi 86.

FC Botoşani a început partida în următoarea formulă: Hancik – Harut, Miron, Chindris, Ţigănaşu – Rodriguez, Cascini – Târşa, Ashhovski, Ofosu – Dugandzic.

În primul meci amical, FC Botoşani a învins cu 2-1 Paksi SE.

Următoarea partidă a botoşănenilor este programată sâmbătă, cu Beroe Stara Zagora.