Echipa FC Botoşani a câştigat, sâmbătă, meciul de pe teren propriu cu formaţia FCU 1948 Craiova, scor 1-0. Este prima victorie pentru moldoveni după două luni.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Sekou Camara. Intrat în minutul 80, el a marcat cu un şut din careu, în minutul 90. Este prima victorie obţinută de FC Botoşani după două luni, din etapa a cincea, de la victoria reuşită la Cluj, în 14 august.

FC BOTOŞANI: Pap - Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu – Zabou (Shahaf 46), Ivanov (Mussis 76), Sylla – Mateus Criciuma (Petkovski 76), M. Roman II (S. Camara 80), Dragu (M. Roman 87). ANTRENOR: Mihai Teja

FCU CRAIOVA: Popa – R. Negru (Bahassa 57), Duarte, Papadopoulos (Paramatti 80), Huyghebaert - Asamoah, Achim - Enache, Bauza, Van Durmen – G. Ganea (Jibril Ibrahimi 70). ANTRENOR: Paul Răducan

Cartonaşe galbene: R. Negru 7, G. Ganea 65, Achim 73

Arbitri: Popa Cătălin - Neacşu George Florin (Argeş), Badea Marius – Andrei Florin

Arbitri VAR: Costreie Sorin - Vornicu Adrian

Observator: Marian Salomir