FC Botoşani a bifat a doua victorie consecutivă în deplasare, sâmbătă seară, de această dată la Voluntari, unde s-a impus, scor 1-0, cu un gol marcat pe finalul meciului de rezerva Tisdell

Intrat pe teren în minutul 69, liberianul Terrence Tisdell a marcat golul victoriei echipei sale douăsprezece minute mai tîrziu, când a împins în plasă o pasă a lui Dican.

FC Botoşani se află pe locul secund în Superligă, cu 6 puncte.

FC VOLUNTARI: M. Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - C. Costin, Al. Vlad (Aliji 69’), Meleke, M. Răduţ (Fulop 62’) - Raţă (Tavares 86’), Nemec (Marcelo Lopes 62’), D. Florea (Merloi 86’). Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC BOTOŞANI: Pap – Sno (Patache 86’), Dican, Şeroni, Ţigănaşu - Perianu, E. Florescu (Mussis 76’), Shahaf (Tîrcoveanu 69’) - Dragu, Camara (Tisdell 69’), Mailat (Grubac 86’). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Matricardi 19, Armaş 81 / E. Florescu 58

Arbitri: Ionuţ Coza – Bogdan Gheorghe, Marius Cristian Marchidanu – Iulian Călin

Arbitri VAR: Horia Gabriel Mladinovici, Vladimir Urzică

Observator: Dan Victor Berbecaru

Vineri s-a jucat meciul CS Mioveni – Farul 0-2