Barcelona s-a impus la limită, scor 1-0, în faţa lui Real Madrid, prin golul nou venitului Raphinha. Pentru catalani a debutat şi Lewandowski.

La Las Vegas, pe Allegiant Stadium, în faţa a 61.299 de spectatori, FC Barcelona a câştigat amicalul cu Real Madrid, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris de brazilianul Raphinha, în minutul 27.

La Barcelona şi-a făcut debutul şi Robert Lewandowski. Atacantul polonez a fost titular şi a avut prima ocazie de gol pentru catalani. El a fost înlocuit la pauză, atunci când ambii antrenori au efectuat mai multe schimbări de jucători.

A fost a doua victorie a Barcelonei în faţa Realului cu Xavi Hernandez antrenor.

Pentru FC Barcelona, următorul meci amical din turneul nord-american se va disputa la Dallas, împotriva lui Juventus Torino, miercuri, 27 iulie.