Formaţia FCSB a învins, duminică, în deplasare, scor 3-2, echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii 1, în care trei goluri s-au marcat din penalti şi un jucător de la gazde a fost eliminat. Ultimul gol al învingătorilor a venit în minutul 90+4.

FCSB a marcat prin Tănase, în minutele 39 şi 56 (penalti) şi Dumiter ‘90+4. Pentru FC Argeş au înscris Şerban ’43 (penalti) şi Said ’72 (penalti).

În minutul 69, de la gazde a fost eliminat Şerban.

FC Argeş: Greab – Dobrosavlevici (Said ’46), Turda, Dos Santos – Dumitraşcu (Muşat ’66), Raynov, Şerban, Tofan – Cr. Tănase (Arias ’66), Ganea (Viana ’66), Işfan (Moisie ’90). Antrenor: Andrei Prepeliţă.

FCSB: Târnovanu – Creţu (V. Gheorghe ’77), Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Edjouma (Şut ’65), F. Tănase (Dumiter ’84) – Cordea (Stoica ’46), Mamut (Coman ’46), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: Raynov ’53, Said ’69, Ganea ’70 / Tănase ’70, Popescu ‘78

Cartonaş roşu: Şerban ’69

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Mircea Orbuleţ, Marius Badea – Marcel Bîrsan

Observator: Iosif Olah

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 42 de puncte, 2. FCSB – 37, 3. Universitatea Craiova – 30, 4. FC Voluntari – 27, 5. Farul Constanţa – 25, 6. FC Argeş – 24.