Echipa FC Argeş a dispus duminică de formaţia Chindia Târgovişte, pe teren propriu, scor 2-1, într-un meci din etapa a 7 a Superligii.

La Piteşti, Chindia a deschis scorul prin Popadiuc (min 30), gazdele au egalat prin Garita, minutul 58, care a înscris cu o execuţie spectaculoasă, iar în minutul 76 FC Argeş a trecut în avantaj prin golul reuşit de Işfan. Chindia nu a reuşit încă nici o victorie în acest sezon al Superligii

FC ARGEŞ: Straton – Jakolis (Dobrosavlevici 81’), M. Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus (Tofan 46’), Bertrand (Calcan 46’) – Garita (I. Şerban 81’). ANTRENOR: Andrei Prepeliţă.

CHINDIA: Căbuz - Căpuşă, Celea, Boldor, Ad. Ioniţă - Vorobjovas, Passaglia (Cooper 78’) – A. Şerban (Akhmatov 63’), Popadiuc (Esteban 73’), D. Dumitraşcu (Mihaiu 62’) - D. Popa. ANTRENOR: Adrian Mihalcea.

Cartonaşe galbene: Njike 58, I. Şerban 81 / Mihaiu 68

Arbitri: Iulian Dima – Andrei Constantinescu, Marius Cristian Marchidanu – Cristina Mariana Trandafir

Arbitri VAR: Marian Barbu - Radu Adrian Ghinguleac

Observator: Florin Hîncu

Până acum, în etapa a 7-adin Superligă s-au disputat meciurile:

FC Voluntari – Universitatea Cluj 0-0, UTA Arad – FCU 1948 Craiova 2-1, Petrolul Ploieşti – CS Mioveni 0-0, Sepsi Sf Gheorghe – Rapid 1-2.