Echipa Farul Constanţa a dispus miercuri seara de formaţia FCSB, scor 3-1, într-un meci contând pentru etapa a opta din Superligă. Cu acestă victorie, Farul revine pe primul loc în clasament.

Constănţenii au deschis scorul din penalti, prin Alibec, în minutul 23. Doukoure a majorat diferenţa în minutul 45+2. Compagno a înscris în minutul 70 primul său gol pentru bucureşteni chiar la debutul în echipă, dar în minutul 77 Grameni a închis tabela.

FARUL: Aioani – Sîrbu (Corinus 75’), Larie, M. Popescu, Kiki - K. Doukoure, Nedelcu (Artean 43’), T. Băluţă (Borza 57’) – Casap (Grameni 57’), Alibec, L. Munteanu (Pitu 75’). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

FCSB: Târnovanu - R. Boboc (Miculescu 59’), Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 67’), Dulca (Oaidă 46’) - Cordea, Oct. Popescu, Fl. Coman – Compagno. ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: T. Băluţă 45 / Compagno 33, Dawa 35, Fl. Coman 35, Oaidă 90

Arbitri: Cătălin Popa – George Florin Neacşu, Romică Bîrdeş - Andrei Antonie

Arbitri VAR: Marcel Bîrsan – Marius Marchidanu

Observator: Dan Victor Berbecaru