Echipa naţională U21 a Franţei a învins miercuri, la Cluj, scor 4-1, echipa naţională U21 a Elveţiei, într-un meci din grupa D a Campionatului European U21.

Franţa a dominat meciul cu Elveţia, disputat pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, din Cluj, şi a condus cu 1-0 în minutul 16, după un penalti transformat de Gouiri. Elveţienii au replicat prin golul egalizator înscris de Ndoye, în minutul 35, însă francezii aveau să se desprindă în repriza secundă. Mai întâi a înscris Barcola, după o combinaţie cu Gouiri, în minutul 65, Rayan Cherki a făcut 3-1 în minutul 76, pentru ca Maxence Caqueret, căpitanul francezilor, să stabilească rezultatul final în minutul 81, din pasa lui Barcola: 4-1 pentru Franţa.