Echipa naţională U21 a Angliei s-a impus duminică, la Kutaisi, în Georgia, scor 2-0, în partida cu reprezentativa U21 a Israelului. Meciul a contat pentru grupa C a Campionatului European U21 găzduit de România şi Georgia.

Anglia a deschis scorul în minutul 16, prin Anthony Gordon, care a reluat în plasă, cu o lovitură de cap, centrarea lui Gibbs-White. Portarul Trafford a intervenit apoi la lovitura liberă a lui Azoulay, din minutul 45+2, pentru ca în minutul 68, Gibbs-White să fie din nou omul cu pasa decisivă, de această dată pentru Smith Rowe, care a stabilit rezultatul final, 2-0 pentru Anglia, care are şase puncte în grupa C, fiind deja calificată în sferturi. Pentru celălalt loc se bat, în continuare, Germania, Cehia şi Israel.