Formaţia Dunărea Călăraşi, liderul Ligii a II-a, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Sportul Snagov, în etapa a XXV-a.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Golurile au fost marcate de Cristian Puşcaş '12 şi Valentin Munteanu '90+4.

Alte rezultate înregistrate în partide care au avut loc sâmbătă:

CS Baloteşti - UTA Arad, scor 2-2;

FC Argeş - Ripensia Timişoara, 2-1;

Academia Clinceni - Ştiinţa Miroslava, 0-0;

Metaloglobus Bucureşti - Foresa Suceava, 2-1.

Meciurile AFC Hermannstadt - Pandurii Târgu Jiu şi Chindia Târgovişte - Luceafărul Oradea vor avea loc duminică, de la orele 12.00, respectiv 13.00, în timp ce partida CS Mioveni - ASU Politehnica Timişoara se va disputa luni, de la ora 18.00.

Dunărea Călăraşi este pe primul loc în clasament, cu 56 de puncte, fiind urmată de AFC Hermannstadt, cu 50 de puncte, şi de Chindia Târgovişte, cu 46 de puncte.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.