Formaţia Dinamo a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Voluntari, în ultima etapă a play-out-ului Ligii I. La oaspeţi, Costin Lazăr a evoluat pentru ultima dată în carieră, el retrăgându-se, la vârsta de 38 de ani.

Lazăr a jucat până în minutul 87. La ieşirea de pe teren, el şi-a îmbrăţişat toţi colegii şi pe tehnicianul Cristiano Bergodi.

În minutul 90+3, centralul Sebastian Colţescu i-a lăsat locul rezervei Cristian Dumitrică, pentru care a fost ultimul meci din carieră. Astfel, Dumitrică a fost cel care a fluierat finalul jocului.

Dinamo: Mandanda - Ciobotariu, Klimavicius, Grigore – Zenke (N. Jaadi ’68), Filip, N'Diaye (Şerban ’80), Sorescu – R. Jaadi - Montini, Popa (Christovao ’61). Antrenor: Mircea Rednic

FC Voluntari: Vâtcă - Miranda, Russo, Hodorogea, Vlad - Gheorghe, Lazăr (Răuţă ’87), Laidouni – Pîrcălabu (Popadiuc ’67), Belahmeur (Deac ’74), Bălan. Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaş galben: Klimavicius ‘67

Arbitri: Sebastian Colţescu - Cosmin Vatamanu, Mihăiţă Necula - Cristian Dumitrică;

Observatori: Liviu Ciubotariu şi Marian Ivan.

Tot vineri, FC Botoşani a învins în deplasare Poli Iaşi, scor 2-0.

Duminică sunt programate ultimele două meciuri ale sezonului, Hermannstadt – Dunărea Călăraşi (ora 18.30) şi Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna (21.00).