Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I.

Dinamoviştii au condus cu 1-0, prin golul marcat de Sorescu, în minutul 38. Pentru FC Voluntari au înscris Ţîră ’76 şi Tudorie ’81.

În minutul 72, Dinamo a rămas în inferioritate numerică, Lukas Skovajsa fiind elminat.

Pe finalul jocului, în minutul 90+4, a fost elminat de la gazde tehnicianul Mihai Teja.

FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Achim, Kocic – Gorobsov (Tudorie ’78), Pablo de Lucas – Căpăţînă, Eric, Ion Gheorghe (Sanoh ’56) – Simonovski (Ţîră ’71). Antrenor: Mihai Teja

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, M. Popescu, Grigore, Skovajsa – Mrzljak, Răuţă  (Popa ’82) – Mihaiu, Fabbrini, Sorescu – Perovic. Antenor: Dusan Uhrin

Cartonaşe galbene: Eric ’87, Ţîră ‘90+4 / Skovajsa ’65, ’72, Popescu ‘87

Cartonaş roşu: Skovajsa ‘72

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru – Ciprian Florin Danşa, Marius Nicoară – Lucian Rusandu

Observatori: Iosif Olah, Bogdan Buhuş