Formaţia Betis Sevilla a încheiat la egalitate, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Deportivo La Coruna, într-un meci restant din campionatul Spaniei, în care Alin Toşca şi Florin Andone au fost integralişti.

Pentru Betis a punctat Piccini, în minutul 70, iar Deportivo a egalat din penalti Borges, în minutul 90+3.

Florin Andone a primit un cartonaş galben în minutul 33 pentru un fault asupra lui Toşca şi va fi suspendat pentru meciul cu FC Barcelona de duminca viitoare.

Meciul fusese programat iniţial la 3 februarie, dar a fost amânat din cauza vântului puternic,după ce părţi ale acoperişului de pe arena El Riazor au căzut pe teren.

Partida conta pentru etapa a XXI-a a campionatului Spaniei.