Echipa FC Voluntari a încheiat la egalitate marţi, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia UTA Arad, în grupa D a Cupei României. FC Voluntari s-a calificat în sferturile Cupei României.

La Oradea, arădenii au avut posesia în prima repriză şi au dominat având ocazii de gol, iar Crepulja a ratat singura şansă a oaspeţilor de a înscrie, în finalul părţii întâi. Partida nu a excelat în faze de poartă periculoase ale celor două echipe, dar cu punctul cucerit la Oradea, FC Voluntari a adunat cinci puncte şi s-a calificat în sferturile Cupei României

UTA ARAD: Kucher – D. Rodrigues, Benga, Stolnik, Aly Abeid – Fabry, Marku, C. Carp, D. Dumitraşcu – R. Stanciu, Cooper. ANTRENOR: Mircea Rednic

FC VOLUNTARI: Fernandez – Voican, Aliji, C. Paz, Andreş – Ricardinho, Raţă, Crepulja, Florea – Nemec, Carnat. ANTRENOR: Ilie Poenaru

Arbitru: Istvan Kovacs