Echipa Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate miercuri, în deplasare, scor 0-0, cu echipa CSA Steaua Bucureşti, într-un meci din grupa a 2-a a Cupei României.

Steaua a avut prima ocazie pe Ghencea, în minutul 22, la şutul lui Sierra. În minutul 48 tot gazdele au trecut pe lângă gol, prin Chipirliu. Rapid nu a avut ocazii clare până la şutul lui Borja Valle, din minutul 90, iar ritmul partidei nu a fost unul deosebit.

S-a încheiat 0-0 şi Rapid conduce în grupa 2 a Cupei României, cu 4 puncte. În clasament urmează, cu câte trei puncte, CFR şi Universitatea Cluj, în timp ce CSA Steaua ocupă poziţia a patra, cu un punct.