Formaţiile UTA Arad şi CS Mioveni s-au calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei României Betano, terminând pe primele două poziţii grupa B a competiţiei. FCSB, locul trei în grupă, a fost eliminată din competiţie.

FCSB a învins joi cu scorul de 2-0 FC Botoşani, golurile fiind marcate de Muşi ’53 şi Tănasă ’90.

UTA Arad s-a impus cu 3-0 în meciul cu CS Mioveni (goluri Anton ’12, Hoxhallari ’52, Keşeru ’65). În aceeaşi grupă, Gloria Buzău a învins cu 2-0 Oţelul Galaţi (goluri Lazăr ’30, Boiciuc ’50).

UTA a încheiat grupa pe primul loc, cu 7 puncte, iar pe doi s-a clasat CS Mioveni, cu 6 puncte. Restul clasamentului grupei este următorul: FCSB – 5 puncte, Gloria Buzău – 3 puncte, FC Botoşani – 3 puncte, Oţelul Galaţi – un punct.

Din celelalte grupe s-au calificat în sferturile de finală echipele Sepsi, U Craiova 1948, CFR Cluj, Universitatea Cluj, Hermannstadt şi FC Argeş.