Echipa CSM Râmnicu Vâlcea a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, formaţia Metalul Reşiţa, în etapa a noua a Ligii II, meci în care Florin Costea a marcat de patru ori.

Costea a marcat în minutele 12, 67, 87 şi 88, celălalt gol fiind reuşit de Dina, în minutul 69.

Pentru Metalul au marcat Oancea în minutul 19 şi Skraparas, în minutul 78.

Rezultate complete din meciurile disputate, sâmbătă, de la ora 11.00, în Liga II:

CS Baloteşti - CS Şoimii Pâncota 2-0

FC Olimpia Satu Mare - FC Academica Clinceni  3-2

Foresta Suceava - Dacia Unirea Brăila  4-0

CSM Râmnicu Vâlcea - CSM Metalul Reşiţa 5-2

UTA Bătrâna Doamnă - CS Afumaţi 2-1

Unirea Tărlungeni - Sepsi OSK 1-1

Meciul ASU Politehnica Timişoara - Luceafărul Oradea are loc de la ora 12.00, iar partidele ACS Berceni - FC Braşov, FC Dunărea Galaţi - Juventus Bucureşti şi Chindia Târgovişte - CS Mioveni sunt programate duminică.