Echipa CSM Poli Iaşi a terminat la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia ASA Târgu Mureş, în ultimul meci al play-out-ului Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Moldovan, în minutul 14, gazdele reuşind egalarea prin Nicoliţă, în minutul 82.

0-1: Ştefănescu a preluat un balon în careul advers, a centrat în faţa porţii şi Moldovan a înscris cu o lovitură de cap din 3 metri.

1-1: Ferfelea a aruncat un balon în spatele defensivei adverse, Nicoliţă a trecut de portarul Caparco din preluare şi a înscris în poarta goală.

ASA Târgu Mureş: Moga - Dulap, Tudose, M. Constantin, Mendy - Candrea (Ferfelea '46), Petra (Iliescu '70) - Nicoliţă, Petriş, Sin - Schieb (R. Stoica '27).  Antrenor: Ionel Ganea.

CSM Poli Iaşi: Caparco - Bosoi, Ciucă, Mihălache, Ţigănaşu - V. Gheorghe, Stenio - Ciucur (Bădic '67), Ştefănescu (Danale '58), Panţîru (Asăvoaei '55) - Moldovan. Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: M. Constantin '36 / Asăvoaei '75.

Arbitri: Horia Mladinovici (central) - Bogdan Gheorghe, Miclos Nagy (asistenţi) - Lucian Rusandu (rezervă).

Observatori: Aron Huzu, Cristian Vasc.