Echipa CSA Steaua a pierdut, marţi seara, meciul de pe teren propriu cu formaţia FK Miercurea Ciuc, scor 0-4. A fost ultima partidă disputată în cadrul etapei a treia din Liga 2 Casa Pariurilor.

Lovitura de start simbolică a meciului a fost dată de Ştefan Iovan, fostul căpitan al echipei Steaua în finala Cupei Campionilor Europeni de la Sevilla 1986. Ştefan Iovan a împlinit astăzi vârsta de 62 de ani.

Ciucanii au deschis scorul în minutul 15, prin Peter Gal-Andrezly, iar în al doilea minut de prelungire al primei părţi au făcut 2-0 prin golul lui Soufiane Jebari. În minutul 56 acelaşi Jebari a reuşit dubla înscriind din cădere. Scorul final a fost stabilit de Richard Jelena, cu un şut din afara careului, în minutul 84.

A fost prima victorie a sezonului pentru FK Miercurea Ciuc şi prima înfrângere suferită de CSA Steaua.