Echipa CS Universitatea Craiova a învins duminică, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, într-un meci din etapa a cincea a Superligii. Craiovenii au avut un gol anulat de sistemul VAR, iar oaspeţii au ratat un penalti în ultimele minute de joc

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Ivan în minutul 37. În minutul 79 Rivaldinho a trimis mingea în poartă, dar golul a fost anulat după consultarea sistemului VAR, pentru un ofsaid. În al treilea minut al prelungirilor reprizei secunde, Antal a ratat un penalti trimiţând în bară.

CSU Craiova: Lazar - Martic, Raul Silva, Screciu – Vlădoiu (Nistor 46’), Căpăţînă, Mateiu (Al. Creţu 81’), Bancu – Baiaram (Roguljic 67’), Koljic (Markovic 59’), An. Ivan (Rivaldinho 67’). Antrenor: Mirel Rădoi

CS Mioveni: I. Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Panait (Lixandru 46’), Pop, Burnea (C. Dumitru 82’) – Rădescu (Antal 46’), Blănaru (Toma 78’), Coşereanu (Buziuc 46’). Antrenor: Alexandru Pelici

Cartonaş galben: V. Pop 40

Arbitri: Rusandu Lucian - Bucsi Imre-Laszlo, Constantinescu Andrei

Arbitri VAR: Barbu Marian - Slabu Stelian