Echipa CS Universitatea Craiova a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 2-1 (1-1), de formaţia rusă FC Ufa, în cel de-al patrulea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Austria, informează site-u oficial al grupării din Bănie.

Oltenii au deschis scorul prin Mateiu, în minutul 41, ruşii reuşind să întoarcă rezultatul prin golurile marcate de Safronidi '45 şi Suhov '58.

Antrenorul Devis Mangia a început partida în următoarea formulă de echipă: Mitrovici - Dimitrov, Barthe, Kelici, Briceag - Mateiu, Screciu - Băluţă, Gustavo, Bancu - Ivan. Pe parcursul reprizei secunde au fost realizate următoarele schimbări: Enache în locul lui Mateiu şi Bîrzan în locul lui Băluţă.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield