Formaţia CS Mioveni a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Academica Clinceni, într-un meci din etapa a XXXIII-a a Ligii a II-a, în care a revenit de la 0-2.

Golurile oaspeţilor au fost marcate de Chiacu, în minutele 14 şi 31. Pentru gazde au înscris Florescu '48, Stoica '78 şi Nilă '85.

Tot vineri, CS Baloteşti s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa Olimpiei Satu Mare, prin golul marcat de Nica, în minutul 22.

Sâmbătă se vor disputa partidele Foresta Suceava - Luceafărul Oradea, Metalul Reşiţa - FC Braşov şi ASU Politehnica Timişoara - Dunărea Călăraşi, iar meciul Chindia Târgovişte - Sepsi Sfântu Gheorghe este programat duminică.