Cristiano Ronaldo a suferit "o mică entorsă" la glezna dreaptă la meciul cu FC Barcelona, dar va fi apt "150 la sută" pentru Real Madrid în finala Ligii Campionilor, a anunţat antrenorul Zinédine Zidane.

"Este o mică entorsă şi glezna lui este stabilă", a declarat Zidane, care a spus că jucătorul va fi apt 150 la sută pentru finala de la Kiev, la fel ca Isco şi Carvajal.

Atacantul portughez s-a accidentat după ce a înscris în minutul 15 al meciului cu FC Barcelona, scor 2-2. El a jucat până la pauză, când a fost înlocuit de Marco Asensio.

Finala Ligii Campionilor, dintre Real Madrid şi FC Liverpool, va avea loc la 26 mai.