Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a câştigat sâmbătă primul trofeu cu echipa sa, Al-Nassr, învingând pe Al-Hilal în finala Cupei Campionilor Cluburilor Arabe.

Cristiano Ronaldo a fost factorul decisiv pentru victoria echipei saudite Al-Nassr în finala jucată sâmbătă a Cupei Campionilor Cluburilor Arabe. Al-Hilal, adversara din finală a lui Al-Nassr, a deschis scorul în minutul 51, prin brazilianul Michael. Cristiano Ronaldo a adus egalarea în minutul 74 şi, după 90 de minute regulamentare, s-a intrat în prelungiri. Atacantul portughez a reuşit să înscrie în minutul 98 şi Al-Nassr s-a impus cu 2-1, cucerind trofeul.

Managerul lui Al-Nassr, Luis Castro, a aliniat următorul unsprezece în startul partidei: Al-Aqidi – Al-Ghannam, Al-Oujami, Al-Amri, Alex Telles – Seko Fofana, Alkhaibari – Anderson Talisca, Brozovic, Sadio Mane – Cristiano Ronaldo.