Echipa engleză West Ham United a învins joi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia daneză Silkeborg. Slavia a întrecut la limită pe Ballkani, în grupa G.

West Ham a adunat cinci victorii din cinci meciuri în grupa B şi este calificată în play-off-ul Conference League cu 15 puncte. Ultima victorie a fost un 1-0 cu Silkeborg, la Londra. Lanzini a înscris unicul gol al meciului, din penalti, în minutul 24.

În grupa G, Slavia Praga s-a impus în Kosovo, la Pristina, învingând pe Ballkani cu 1-0 prin golul marcat de Lingr în minutul 76. Cu această victorie, cehii au egalat la puncte pe CFR Cluj, iar calificarea se va juca în utima etapă.

Rezultatele înregistrate joi în Conference League:

Grupa A: AC Fiorentina – Istanbul Başakşehir 2-1; Hearts – RFS 2-1

Grupa B: Anderlecht – FCSB 2-2; West Ham United – Silkeborg 1-0

Grupa C: Austria Viena – Lech Poznan 1-1, Villarreal – Hapoel Beer-Sheva 2-1

Grupa D: OGC Nice – Partizan Belgrad 2-2; meciul Slovacko – FC Koln a fost amânat pentru vineri, la ora 14:00.

Grupa E: FC Vaduz – AZ Alkmaar 1-2; Dnipro-1 – Apollon Limassol 1-0

Grupa F: Shamrock Rovers – Gent 1-1, Molde – Djurgarden 2-3

Grupa G: Sivasspor – CFR Cluj 3-0; Ballkani – Slavia Praga 0-1

Grupa H: FC Basel – Zalgiris 2-2; Slovan Bratislava – Pyunik 2-1.