Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a terminat la egalitate joi, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia scoţiană FC Aberdeen, într-un meci contând pentru grupa G din Conference League.

Elevii lui Răzvan Lucescu s-au văzut conduşi, la Salonic, din minutul 14, când Luis Lopes a primit de la Devlin şi l-a învins portarul Kotarski. Gazdele au reuşit să egaleze repede, prin Taison, în minutul 23, golul fiind validat de tehnologia VAR. În repriza secundă PAOK a trecut în avantaj la golul lui Mbwana Samatta, din minutul 67, însă a fost egalat repede, după numai trei minute, de Jamie McGrath. Partida s-a încheiat la egalitate, 2-2, iar PAOK pierde primul punct în grupa G, dar conduce în clasament cu 10 puncte, urmată de Eintracht Frankfurt, cu 9 puncte şi de Aberdeen, cu 2 puncte.

Rezultate ale meciurilor disputate joi în cadrul grupelor din Conference League:

Grupa C: Viktoria Plzen – Dinamo Zagreb 1-0 (Chory 35 penalti);

Grupa D: Besiktas Istanbul – Bodo/Glimt 1-2 (Bingol 64 / Moumbagna 34, 49);

Grupa E: Legia Varşovia – Zrinjski 2-0 (Augustyniak 14, Josue 30 penalti);

Grupa F: Cukaricki – AC Fiorentina 0-1 (Nzola 8 penalti);

Grupa F: Ferencvaros Budapesta – Genk 1-1 (Pesic 48 / Munoz 62);

Grupa G: HJK Helsinki – Eintracht Frankfurt 0-1 (Chaibi 31);

Grupa G: PAOK Salonic – FC Aberdeen 2-2 (Taison 23, Samatta 67 / Luis Lopes 14, McGrath 70);

Grupa H: Nordsjaelland – Spartak Trnava 1-1 (Ingvartsen 32 penalti / Duris 64).