Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate joi seara la Pristina, scor 1-1, cu echipa FC Ballkani, în primul ei joc din grupa G a Conference League

Armend Thaci a înscris, în minutul 62, primul gol al meciului de pe stadionul Fadil Vokrri, din Pristina. Golul egalizator a fost înscris în minutul 90+1 de către Yuri.

BALLKANI: Frasheri - Thaci, Dellova, Jashanica, Thaqi – Korenica (Lucas 75), Zyba (Bekteshi 79), Emerllahu - Gripshi, Rrahmani (Abazi 84), Krasniqi (Berisha 85). ANTRENOR: Ilir Daja

CFR CLUJ: Scuffet - Braun, Matias, Burcă, Camora – Boateng (Bordeianu 73), Mistrati (Păun 46), Cvek (Buş 86) - C. Deac (Petrila 73), Yeboah, Roger (Malele 62). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Dellova 18 / Boateng 51, Yuri 89

Arbitri: Urs Schnyder - Marco Zurcher, Zurcher Benjamin (toţi din Elveţia)