Echipa italiană AC Fiorentina a învins joi, pe teren propriu, echipa scoţiană Hearts, scor 5-1, în etapa a patra din grupele Conference League. La Bratislava, Slovan şi Basel au încheiat la egalitate, 3-3, iar Partizan Belgrad a dispus cu 2-0 de FC Koln.

AC Fiorentina a avut o primă repriză incredibilă cu Hearts, în minutul 38 scorul fiind deja 4-0. Italienii au redus turaţia în repriza secundă,s-au impus cu 5-1 şi au 7 puncte în grupa A, unde se află pe locul secund.

La Bratislava, Slovan a condus cu 3-1 pe elveţienii de la Basel, dar au reuşit să egaleze şi se află pe primul loc în grupa H, cu 7 puncte. Slovan este a treia, cu 5 puncte.

Partizan Belgrad a învins pe FC Koln cu 2-0 şi a ajuns la 8 puncte în grupa D, acolo unde este lider, urmata de Nice, cu 6 puncte.

Rezultate înregistrate joi în meciurile din Conference League:

Grupa A: Istanbul Başakşehir – RFS 3-0 (Deniz Turuc 11, Okaka 45, 72);

Grupa A: AC Fiorentina – Heart of Midlothian 4-1 (Jovic 6, Biraghi 22, Gonzalez 32, 79 penalti, Barak 38 / Humphrys 47);

Grupa C: Austria Viena – Villarreal 0-1 (Nicolas 87);

Grupa D: Partizan Belgrad – FC Koln 2-0 (Diabate 15, Ricardo Gomes 52);

Grupa E: Apollon Limassol – AZ Alkmaar 1-0 (Roberge 32);

Grupa F: Djurgarden – Gent 4-2 (Holmberg 21, Wikheim 42, 46, Banda 45+5 / Depoitre 61, Cuypers 73);

Grupa G: CFR Cluj – Slavia Praga 2-0 (Deac 11 penalti, Yuri 84);

Grupa H: Slovan Bratislava – FC Basel 3-3 (Weiss 45+2 penalti, Kucka 49, Cavric 53 / Males 29 penalti, Diouf 65, Zeqiri 72)