Formaţia Concordia Chiajna a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii 2 Casa Pariurilor.

În minutul 45, de la gazde a fost eliminat Piper, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Pe final, în minutul 90+3, a fost eliminat şi Elbers, de la Hermannstadt, tot după al doilea cartonaş galben.

Partidele Dunărea Călăraşi -  Dacia Unirea Brăila, Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu, CS Comunal Şelimbăr – Poli Iaşi, FC Braşov – Unirea Constanţa, Unirea Dej – Metalaoglobus Bucureşti, Astra Giurgiu – Politehnica Timişoara şi CSA Steaua – FC Buzău vor avea loc sâmbătă, meciul Ripensia Timişoara – Csikszereda Miercurea Ciuc se va disputa luni, iar confruntarea Petrolul – Universitatea Cluj este programată marţi.

Lider în clasament este Petrolul, cu 39 de puncte (15 jocuri). Hermannstadt este pe 2, cu 35 de puncte (16 jocuri), poziţia a treia este ocupată de Universitatea Cluj – 33 de puncte (15 jocuri), iar Concordia Chiajna este pe locul patru, cu 32 de puncte (16 jocuri).