FC Dinamo a învins, vineri, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Concordia Chiajna din Liga a II-a, într-un meci amical, informează site-ul oficial al "alb-roşilor".

Mijlocaşul Armindo Brito (44) şi atacantul Slavko Perovici (62) au marcat golurile dinamoviştilor în meciul disputat la baza de pregătire a clubului ilfovean.

Pentru Concordia Chiajna a înscris Alexandru Albu, în minutul 33.

Dinamoviştii trimişi în teren de antrenorul principal Dusan Uhrin, care a împlinit, vineri, 52 de ani, sunt următoriiStraton – Corbu, Bejan, M. Popescu, Sorescu - I. Şerban, Răuţă - Moldoveanu, Montini, Brito - D. Popa, în prima preprtiză, şi Piscitelli – Sorescu, Puljici, M. Popescu, Strechie - Mrzljak, Răuţă,  N'Diaye - Bani, Perovici, Mihaiu, în repriza a doua.

Mijlocaşul Armindo Brito (44) şi atacantul Slavko Perovic (62) au marcat golurile dinamoviştilor în meciul amical câştigat de echipa din Ştefan cel Mare, scor 2-1 (1-1) pe terenul divizionarei secunde Concordia Chiajna, disputat în această după-amiază la baza de pregătire a clubului ilfovean. Pentru Concordia Chiajna a înscris Alexandru Albu în minutul 33. Iată, mai jos, dinamoviştii trimişi în teren de antrenorul principal Dusan Uhrin, sărbătoritul zilei în Ştefan cel Mare, 52 de ani împliniţi astăzi: Dinamo în prima repriză: *Straton – Corbu, Bejan, M. Popescu, Sorescu – I. Şerban, Răuţă – Moldoveanu, Montini, Brito – D. Popa. * Dinamo în repriza secundă: *Piscitelli – Sorescu, Puljic, M. Popescu, Strechie ***– * Mrzljak, Răuţă,  N'Diaye ***– * Bani, Perovic, Mihaiu.