Echipa Concordia Chiajna a terminat la egalitate, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Poli Timişoara, în primul meci al etapei a XXVI-a, ultima a sezonului regulat al Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Albu, în minutul 10, gazdele reuşind egalarea prin Şeroni, în minutul 90.

0-1: Bărboianu a centrat din lovitură liberă şi Albu a marcat primul său gol în Liga I cu o lovitură de cap de la 10 metri.

1-1: Croitoru a centrat din lovitură liberă din partea stângă şi Şeroni a înscris cu o lovitură de cap de la 6 metri.

ACS Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Scutaru (Al. Neagu '31), Cînu, Şeroni - Artean, Soljici (Poparadu '62) - Bărbuţ, Croitoru, Fucek (Popovici '74) - Pedro Henrique. Antrenor: Ionuţ Popa.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Melinte, Albu, D. Popescu - Răsdan, R. Costin - Serediuc, Herea (Dobrosavlevici '72), Ciobanu (V. Munteanu '79) - Răducanu (Cristescu '82). Antrenor: Dan Alexa.

Cartonaşe galbene: Pedro Henrique '36, Soljici '42, Artean '44, Negu '78 / Herea '36, Melinte '66, Bărboianu '72, Răducanu '82, V. Munteanu '85, Albu '90+2.

Arbitri: Andrei Antonie (central) - Vasile Marinescu, Iulian Radu (asistenţi) - Horaţiu Feşnic (rezervă).

Observatori: Marian Salomir, Ioan Bogdan.

În urma acestui rezultat, Concordia Chiajna va începe play-out-ul cu 13 puncte, iar Poli Timişoara cu şapte puncte.