Formaţia Concordia Chiajna a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Poli Timişoara, într-un meci disputat în devans la etapa a XI-a a play-out-ului Ligii I.

Pentru Concordia au marcat Pena '24, Albu '84 şi Feussi '90+4, iar pentru Poli Timişoara a înscris Mailat, în minutul 75.

1-0: Pena a marcat pentru Concordia, în minutul 24, după ce a reluat cu capul la centrarea de pe dreapta al lui Deaconu.

1-1: Mailat a restabilit egalitatea în minutul 75, cu un şut din afara careului.

2-1: Albu a adus formaţia ilfoveană în avantaj, după ce a reluat cu capul la o lovitură liberă de pe partea stângă.

3-1: Feussi a stabilit scorul final, el reuşind să marcheze în minutul 90+3.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Dobrosavlevici, Albu, Melinte - Costin, Deaconu - Grădinaru, M. Cristescu (Herea '90), Serediuc (Munteanu '81) - Pena (Răducanu '74). Antrenor: Dan Alexa

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Bocşan, Şeroni, Novak - Artean, Soljic - Bărbuţ, Fucek (Mailat '71), Popovici (Croitoru '58) - Drăghici. Antrenor: Ionuţ Popa

Cartonaşe galbene: Pena '58, Melinte '77 / Soljic '67, Artean '79

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de Bucsi Imre-Laszlo şi Dragoş Iliescu. Rezervă a fost Iulian Dima, iar observatori Corneliu Fecioru şi Cătălin Cursaru.

Partida s-a disputat în devans deoarece, la 20 mai, când sunt programate meciurile din etapa a XI, Poli Timişoara va disputa finala Cupei Ligii cu Dinamo.