Fotbalistul echipei CFR Cluj, Ciprian Deac, a declarat duminică seară, după meciul cu FC Viitorul, pierdut cu scorul de 1-3, că gazdele au meritat să se impună şi că el şi colegii săi nu au intrat motivaţi, ceea ce i-a costat.

“Am intrat cu 2-0 la pauză. Viitorul este o echipă bună, de posesie, care împinge jocul foarte mult în jumătatea nostră. Victoria lor este meritată. Ţin să-i felicit. Nu ştiu ce s-a întâmplat, vom analiza. E clar că nu am intrat foarte motivaţi pe teren şi acest lucru ne-a costat. În a doua repriză s-a schimbat faţa echipei, am avut câteva ocazii. E păcat, ajungem în faţa porţii şi nu reuşim să marcăm. Orice înfrângere e dureroasă. E bine că mai sunt multe etape şi nu e nimic pierdut, suntem tot acolo în faţă. Ar trebui să ne revenim. Noi pierdem foarte greu două meciuri la rând, dar ăsta e fotbalul. Vine şi această pauză şi vom vedea”, a spus Deac la Digi Sport.

Formaţia FC Viitorul a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), echipa CFR Cluj, în etapa a XII-a a Ligii I. Cele două echipe au acelaşi număr de puncte în clasament, 24, fiind departajate doar de golaveraj: CFR Cluj - locul 1, 24 de puncte, golaveraj 18, FC Viitorul – locul 2, 24 de puncte, golaveraj 14.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Au marcat Peteleu ’27 (autogol), Matei ’36 şi Rivaldinho ’57 pentru gazde, respectiv Culio ’76 (penalti) pentru oaspeţi.