Formaţia FC Voluntari a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I, în care a marcat ultimul gol în minutul 90+3.

FC Voluntari a deschis scorul în minutul 8, prin Ion Gheorghe. Pentru Chindia a egalat Ioniţă, în minutul 83, însă pe final oaspeţii au marcat din nou şi şi-au asigurat cele trei puncte, prin Ţîră ‘90+3.

Chindia Târgovişte: D. Moldovan - Martac, Benga, Diallo, Negrea (Neguţ ’46) – Piftor (Ioniţă ’66), Bic, Raţă, Yameogo – Berisha (Dangubic ’61), Ivancic. Antrenor: Viorel Moldovan

FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, C. Achim, Kocici – Gorobsov, De Lucas – Căpăţână, Eric (Laidouni ’54), I. Gheorghe (Sanoh ’67) – Simonovski (Ţîră ’46). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Diallo ’78 / Simonovski ’24, Struna ’50, Căpăţână ‘57

Arbitri: Lucian Rusandu – Vlad Bârleanu, Marius Cristian Marchidanu – George Rădulescu

Observatori: Eduard Dumitrescu, Imilian Şerbănică