Formaţia Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul susţinut, luni, la Ploieşti, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a doua a Superligii.

Pentru Chindia a marcat Celea, în minutul 9, iar pentru FC Hermannstadt a înscris Oroian, în minutul 2.

Sibienii au deschis scorul încă din minutul 2, când Oroian a reluat din apropiere balonul respins de Căbuz la şutul lui Butean.

Egalarea a venit în minutul 9, prin golul reuşit de Celea, cu o lovitură de cap la lovitura liberă executată de Şerban.

Chindia: Căbuz - Dumitraşcu, Celea, Boldor, C. Dinu – Vorobjovas (Passaglia 46’), Dulca - Neguţ (Cooper 73’), Chamed (Popadiuc 46’), A. Şerban (Atanase 73’) – D. Popa (Mihaiu 65’). Antrenor: Adrian Mihalcea

FC Hermannstadt: Iliev - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Sota, Biceanu (Răuţă 85’), Baba Alhassan (Năstăsie 77’) – Petrescu (Balaure 78’), Paraschiv (Buhăcianu 69’), Oroian (C. Popescu 69’). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Cartonaşe galbene: / Opruţ 51

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru – Valentin Avram, George Neacşu – Marcel Bîrsan

Arbitri VAR: Iulian Călin – Daniel Mitruţi

Observator: Corneliu Fecioru

Până acum, din cadrul etapei a doua din Superligă, s-au disputat meciurile: CS Mioveni – Farul 0-2, FC Voluntari – FC Botoşani 0-1, Sepsi Sf Gheorghe – FC Argeş 4-0, FCU Craiova 1948 – CFR Cluj 3-1, Universitatea Cluj – Universitatea Craiova 1-1, Rapid – FCSB 2-0 Etapa a doua mai programează un singur meci: ora 21.30: UTA Arad - Petrolul.