Echipa londoneză Chelsea a pierdut la scor, 0-3, întâlnirea disputată duminică în compania echipei Leeds United, meci contând pentru a treia etapă din Premier League

Chelsea a fost condusă la pauză cu 2-0, după golurile înscrise de Brenden Aaronson (min. 33) şi Rodrigo (min. 37). În repriză secundă Jack Harrison a marcat al treilea gol al gazdelor, iar londonezul Kalidou Koulibaly a fost eliminat pentru al doilea galben, în minutul 84.

Cu înfrângerea de duminică, Chelsea se află pe locul 12 în clasament, având patru puncte.

Într-un alt meci din etapa a treia, West Ham United – Brighton 0-2 (Mac Allister 22 penalti, Trossard 66).