Formaţia Chelsea a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Huddersfield, în etapa a XXV-a a campionatului Angliei. Higuain a marcat de două ori pentru noua sa echipă.

Higuain a marcat în minutele 1 şi 69, celelalte reuşite fiind semnate de Eden Hazard, în minutele 45+1 (penalti) şi 66, dar şi de David Luiz, în minutul 86.

Cu Florin Andone în teren din minutul 72, Brighton a terminat la egalitate cu Watford, scor 0-0.

Şi Burnley cu Southampton au remizat, scor 1-1, în timp ce Crystal Palace a învins Fulham, scor 2-0, iar Everton a pierdut cu Wolverhampton, scor 1-3.

La meciul dintre Everton şi Wolverhampton a intrat pe teren o pisică neagră.