Formaţia CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei CS Universitatea Craiova, în etapa a X-a a Ligii I.Mitriţă a ratat un penalti pentru craioveni în minutul 85.

În minutul 85, Mitriţă a trimis peste poartă şutul din lovitură de la 11 metri, penaltiul fiind acordat după un henţ al lui Camora.

Au evoluat următoarele echipe:

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Lang, Vinicius, Camora - Djokovic, Hoban, Culio - Moutinho (Vera '85), Ţucudean, Păun (Ioniţă '63). Antrenor: Antonio Conceicao

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Donkor, Kelic, Briceag - Mateiu (Fedele '76), Cicâldău, Bancu - Mihăilă (Rocha '66), Koljic (Bărbuţ '90+2), Mitriţă. Antrenor: Devis Mangia

Cartonaşe galbene: Culio '67, Ioniţă '81 / Briceag '38, Mihăilă '44, Cicâldău '55, Donkor '57, Mitriţă '90

Arbitrul Istvan Kovacs a condus la centru partida CFR Cluj – Universitatea Craiova, ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene.

Arbitru de rezervă a fost Florin Ovidiu Mazilu, iar observatori Dan Victor Berbecaru şi Constantin Stătescu.

La meci a fost prezent şi selecţionerul Cosmin Contra, în cârje, după ce, conform digisport.ro, s-ar fi împiedicat în timp ce ar fi urcat nişte trepte.