Formaţia CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, în compania echipei Celtic Glasgow, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru CFR a marcat Rondon, în minutul 28, în timp ce pentru Celtic a înscris Forrest, în minutul 37

CFR: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora  - Luis Aurelio, Bordeianu, Djokovic - Deac, Rondon (Ţucudean '75), Omrani (Păun '67). Antrenor: Dan Petrescu

Celtic: Bain - Ajer, Elhamed (Bitton '87), Simunovic (Julien '74), Bolingoli - Forrest, Brown, C. McGregor - Christie - Edouard, Morgan (Ntachm '67). Antrenor: Neil Lennon

Cartonaşe galbene: Bordeianu '25, Aurelio '34, Susic '65 / Bolingoli '30, Morgan '42, Bitton '90+2

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Serbia, condusă de Srdjan Jovanovic. Asistenţii acestuia au fost Uroš Stojković şi Milan Mihajlović, în timp ce al patrulea oficial a fost desemnat Novak Simovic.

Partida retur va avea loc săptămâna viitoare.